WR04X1873FTL
Manufacturer:
Walsin Technologies
Mfr.Part #:
WR04X1873FTL
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0402(1005 Metric) SMD/SMT Thick Film 187 kΩ ±1 % 63 mW ±100 ppm/℃
ParameterValue
Tolerance±1 %
Height - Seated (Max)0.4 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance187 kΩ
Power Rating63 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient±100 ppm/℃